Ostróda – J. Pauzeńskie

by admin / 25 marca 2018 /In Szlaki / No comments

Ostróda – J. Pauzeńskie

Krótsza wersja trasy Ostróda - Stare Jabłonki jest idealną propozycją na nie za długi, wodny spacer. Po minięciu śluzy Ostróda (Wiesz, na czym polega przeprawa przez śluzę i dlaczego warto tego doświadczyć? Przeczytaj tutaj!) wpływamy na Jezioro Pauzeńskie, znane także pod nazwą Puzy, i zataczamy pętlę. Zbiornik jest bardzo płytki, jego głębokość to około 2 m!
Urozmaicona w zatoki i półwyspy linia brzegowa przyciąga liczne ptactwo, które możemy swobodnie obserwować ze statku. Otoczenie jeziora stanowią lasy, pastwiska i tereny bagienne zamieszkałe przez najróżniejsze gatunki zwierząt. Jest szansa, że niektóre z nich uda nam się zobaczyć podczas naszej wycieczki.

Od strony Ostródy przepłyniemy pod niezwykłą konstrukcją - mostem, którym biegnie nowa, dwupasmowa trasa ekspresowa z Warszawy do Gdańska. Widok tej majestatycznej i potężnej budowli od strony wody z pewnością należy do niezapomnianych. Budowa nowej drogi nad wąskim przesmykiem jeziora i podmokłymi terenami stanowiła dla inżynierów nie lada wyzwanie. Estakada unosi się bezpośrednio nad taflą jeziora.

Średni czas rejsu to 2 godziny.

Kontakt

3 Kolory Ostróda. Mazury Zachodnie.
ul. Łucji Anatolak 12, 14-100 Ostróda
+48 693 848 320
+48 603 696 585