Historia tmp

by admin / 1 września 2015 / No comments

Historia tmp

„Mam marzenie…” – tak rozpoczął swoje słynne przemówienie Martin Luther King. Od tych samych słów zaczyna się opowieść o barce turystycznej „3 Kolory”, którą zabieramy naszych Gości na niezapomniane rejsy po mazurskich jeziorach i rzekach.
„Marzenie Admirała”, bo tak początkowo nazywał się nasz statek, to spełnienie pragnień Włodka Klimczaka, pasjonata żeglarstwa, rzemieślnika, wodniaka – jak sam o sobie mówi. Przez kilka lat własnoręcznie budował, kawałek po kawałku, wymarzoną barkę, która w 2017 roku trafiła do Ostródy.

Ta autonomiczna jednostka z dostosowanym do płytkich kanałów kadłubem, pojemnym bakiem na paliwo oraz zbiornikiem wody pitnej, umożliwia komfortowe i wielogodzinne żeglowanie po różnorodnych akwenach.
We wnętrzu znajdują się cztery wygodne, dwuosobowe kabiny mieszkaniowe, dwie kabiny sanitarne oraz przestronny salon, w którym mogą przenocować kolejne dwie osoby.
Statek wyposażony jest między innymi we własne ogrzewanie oraz wentylację wszystkich pomieszczeń, instalację ciepłej i zimnej wody oraz kompleksowy aneks kuchenny wraz z lodówką, odbiornikiem radiowym, telewizorem i DVD.

Podstawowe dane techniczne:
Długość: 12 m
Szerokość: 3,10 m
Zanurzenie: 0,50 m
Moc silnika: 75 KM
Zbiornik wody: 730 litrów
Zbiornik paliwa: 450 litrów
Zbiornik na nieczystości: 900 litrów

Barka „Marzenie Admirała” tuż po zwodowaniu spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Efektem tego jest pierwsza nagroda w plebiscycie „Jacht dla Ciebie 2009”, organizowanym pod patronatem miesięcznika „Żagle” podczas Warszawskiego Tygodnia Żeglarskiego. Jesteśmy dumni, że statek z taką historią może teraz, pod nazwą 3 Kolory, służyć mieszkańcom Ostródy oraz odwiedzającym nasze miasto Gościom.

Stwórzmy razem ciąg dalszy pięknej historii barki „3 Kolory”. Wypłyńcie z nami na szerokie wody! Zapraszamy na rejs!